ÖVRIGT / Speglar / Pigtittare 6867243
*
nr 686 7243
Pigtittare
1800-tal, höjd: 73
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 mars 2011
kl 19:39:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/3 20:13:45
1
300 kr
10/3 04:03:04
2
200 kr
14/3 08:08:31
3
300 kr
14/3 08:09:14
3
350 kr
14/3 08:57:12
4
400 kr
14/3 12:45:05
3
450 kr
14/3 13:52:35
4
500 kr
14/3 16:05:00
4
Vinnande bud
14/3 19:02:35
5
550 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:45
-
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:21
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:58
*
Pigtittare
nr 686 7243
Pigtittare
1800-tal, höjd: 73
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 mars 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/3 20:13:45 | 1 | 300 kr |
10/3 04:03:04 | 2 | 200 kr |
14/3 08:08:31 | 3 | 300 kr |
14/3 08:09:14 | 3 | 350 kr |
14/3 08:57:12 | 4 | 400 kr |
14/3 12:45:05 | 3 | 450 kr |
14/3 13:52:35 | 4 | 500 kr |
14/3 16:05:00 | 4 | Vinnande bud |
14/3 19:02:35 | 5 | 550 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:45 -
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:21 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:58